Ja a šport ….. kde začať?

Mám písať o tom, ako som nič nerobil…akú som mal nadváhu a ako som pozeral na ľudí čo behali alebo športovali vo voľnom čase, ako som im nerozumel a ako som sa pousmial a krútil hlavou? Ako som celý doterajší život pre seba takmer nič nerobil?

Nie….nebudem. Napíšem o tom ako som začal a čo chcem dosiahnuť.

Pred troma rokmi som začal hrať futbal a občas som sadol na bicykel. Pred dvoma rokmi som skúsil beh a už mám za sebou dve desiatky bežeckých podujatí vrátane bežeckej štafety od Tatier k Dunaju. Na spestrenie občas zaradím ako doplnkový šport tenis a pred rokom som skúsil hokej. Spoznal som kopec zaujímavých ľudí, nazbieral nové skúseností a zažil mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Ľudia okolo mňa sa čudujú a sú aj taký, čo krútia hlavou a pripomínajú mi fakt, že nie som najmladší. Vraj som blázon …..

Som blázon….majú pravdu . Som blázon do športu a chcem dosiahnuť viac. Zistil som, že ak sa chcem posúvať  ďalej, tak sa musím pridať k lepším, ešte lepším a najlepším. Počúvať, sledovať, učiť sa a tvrdo trénovať . Byť posledným a najslabším na tréningoch je neuveriteľný hnací motor. Pridal som sa do klubu a po prvých dvoch mesiacoch vidím prvé výsledky . Nie sú to len čísla a rekordy, ale je to aj vnútorná sila a ďalšia motivácia do budúcna.

Hlavný cieľ pre rok 2017 je byť lepším ako rok pred tým, zároveň však slabším ako v roku 2018 J

Drobné ciele sú odbehnúť polmaratón , zlepšiť sa na 10 km o 4 minúty a štartovať aspoň na dvoch duatlonových pretekoch .